Microblading ve Kalıcı Kaş

Mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerle deri yüzeyin altına doğallığı bozmadan yerleştirme işlemidir. Meltemce Estetik ve Güzellik Merkezi’nde doğru teknik, doğru cihazla 3D kıl tekniği ve pudralama ile kaşı şekillendiriyoruz.

Kalıcı Kaş Nedir?

Kalıcı kaş veya daha doğru ismiyle “Mikro Pigment uygulaması”ile kaş yapımı mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ya da mikro bıçak yapıları ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına uygulama işlemidir. Bu işlemde kullanılan boyalar alerjik olmayan, özellikle  yüzde kaş yapımı ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı kaş yapımının dövme ile karıştırılmaması gerekmekle birlikte yine aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümü korumaktadır. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaşlarınızın yeniden tasarlanmasıyla doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılıp şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilmektedir. Mikro Pigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj. yarı kalıcıdır. ciltte kalma ömrü 2-3 sene dir. ancak yinede bu durum cilt tipi ile bağımlıdır. Burada özellikle vurgulanması gereken konu ise  kullanılan boyaların ve malzemelerin yüksek kaliteli malzemeler olması gerekliliğidir ve kullanılan kaliteli maddelerinin kesinlikle, organizmaya zararlı etkisi söz konusu değildir.

Uygulama Sonrası Pigmentasyon Kaybı Nedenleri: 

1- Cilt tipine bağlı pigmentasyon kaybı 

2- Kabukların erken koparılması sebebiyle oluşan eksik bölümler 

3- uygulama sonrası işlem yapılan yerin yada bölgenin kuru kalması

4- Skatrizasyona ( cildin kendini yenileme özelliği )

Kalıcı Kaş Teknikleri Nelerdir?

Tam Dolum: Gölgelendirme tekniği ile kaşların daha yoğun ve belirgin olmasını sağlar.

Kıl Tekniği: Kıl tekniği kıl ekimi ile karıştırılmaktadır kıl ekimi yapılmamaktadır. kaşların çıkış yönüne doğru kıl efekti verilmektedir.

 

ÜST
%d blogcu bunu beğendi: